Ferie zimowe czas zacząć!

Pierwszy dzień ferii zimowych w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach zaczął się bardzo twórczo i edukacyjnie.

Dzieci dowiedziały się bardzo dużo na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Instruktorki uczuliły dzieci na czyhające niebezpieczeństwa. Pogadanka odbyła się w formie dialogu, gdzie dzieci same nawiązywały do różnych okoliczności.

Podczas dzisiejszych zabaw podzieliliśmy się na dwie grupy. W małych zespołach pracowaliśmy nad plastyczną formą przekazu jak bezpiecznie spędzić ferie bawiąc się na dworze.

Zrobiliśmy makiety, na których odnaleźć można lodowisko, zaśnieżone góry, przysypane śniegiem drogi i błyszczące w płatkach śniegu drzewa. Głównymi elementami okazały się kukiełki przedstawiające nasze radosne dzieci!

Dziś bawiliśmy się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, której zastosowanie odnajduje się w wielu zabawach i grach zespołowych.

Ze względu na okres karnawału poznaliśmy ciekawe kroki taneczne, pełne radosnych i skocznych elementów!

Dziś każdy z uczestników otrzymał kartkę, która zapełni się pieczątkami za udział i stosowne zachowanie podczas zajęć w okresie ferii zimowych w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach.

Z niecierpliwością czekamy co przyniesie kolejny dzień zimowego wypoczynku! Z nami nikt się nie nudzi! Zapraszamy dzieci do udziału w realizowanej w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach ofercie! Spójrzcie Państwo na fotorelację z dnia dzisiejszego!