Dzień Seniora w barwach narodowych

Z okazji Dnia Niepodległości w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach zorganizowany został "Dzień Seniora w barwach narodowych". Uroczystość rozpoczęli Sołtysi z Ogorzelin, Doręgowic oraz Nowego Dworu - Cołdanek, którzy wspólnie z Wiejskim Domem Kultury podjęli inicjatywę zorganizowania wydarzenia.

Podczas uroczystości na scenie wystąpiły dzieci z grupy "Zabawa w teatr", które wraz instruktorką przygotowały przedstawienie, gdzie wierszem oraz inscenizacją teatralną i piosenką pokazały, jak zmieniała się historia Polski. Wzruszenie i powaga oraz radość serc młodych Polaków odbijała się dumnie ze sceny.

Kolejna grupa dzieci, które się zaprezentowały na scenie to dzieci z zespołu tanecznego OGO - DANCE działającego w Domu Kultury w Ogorzelinach. Dzieci pod instruktażem Magdaleny Lella wykonały układy taneczne przy muzyce klasycznej (i nie tylko!) występując w barwach biało-czerwonych.

Nie zabrakło występu dzieci z Nowego Dworu, które przygotowały z instruktorką świetlicy przedstawienie opowiadające o marzeniach - inspirowane wspomnieniami seniorów.

Do uświetnienia obchodów tego dnia przyczyniły się także nieocenione Seniorki z Ogorzelin, które przygotowały wspólnie z instruktorkami pieśń patriotyczną, dumnie śpiewając ją na scenie. Również Seniorzy z Nowego Dworu zaprezentowali się bardzo uroczyście - śpiewem. Seniorki z Doręgowic, wraz z panią sołtys, wyrecytowały przepiękne i nostalgiczne wiersze wybitnych polskich autorów.

Po części oficjalnej zgromadzeni Seniorzy zasiedli do stołu, który był sucie zastawiony i udekorowany bielą i czerwienią - królującą tego dnia w Wiejskim Domu Kultury w Ogorzelinach.

Wspólnie śpiewaliśmy, bazując na wcześniej przygotowanych śpiewnikach, co bardzo spodobało się gościom. Polskie pieśni, pełne patriotyzmu i dumy rozbrzmiewały dookoła.

Dziękujemy bardzo dzieciom i seniorom za zaangażowanie w realizację wydarzenia.