Bal u Lisa Witalisa

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jednym z twórców najpopularniejszych w Polsce bajkowych postaci był Jan Brzechwa. To jemu zawdzięczamy m.in. Ambrożego Kleksa, Kaczkę Dziwaczkę, Samochwałę, Kłamczuchę, Pchłę Szachrajkę i niezwykle  przebiegłego - Lisa Witalisa. Ten ostatni okazał się jednak „nie tak znów wielkim szelmą”, jakby się wydawało po lekturze bajki Brzechwy. To on zaprosił dzieci na wielki bal do domu kultury w Ogorzelinach – „Bal u Lisa Witalisa”. Wszyscy goście stawili się w pięknie przygotowanych kostiumach. Kolorowy tłum, przy dźwiękach muzyki ze słynnej „Akademii Pana Kleksa” zawładnął na kilka godzin domem kultury. Były prezentacje, tańce i konkursy. Nie zabrakło też małego poczęstunku „Na straganie” i wspólnych fotek.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć wykonanych podczas balu, a na bogatszą relację z wydarzenia zapraszamy niebawem – pokażemy Państwu na filmie, jak w wyglądała zabawa u Lisa Witalisa.