Warsztaty biblioteczne w oparciu o twórczość Jana Brzechwy w WDK w Ogorzelinach

W czwartek, 13 października w ramach projektu „Znacie? To posłuchajcie”, realizowanego w oparciu o  twórczość Jana Brzechwy, udałyśmy się na lekcję biblioteczną do Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach. Wzorując się na „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy przeprowadziłyśmy nietypową lekcję geografii. Po przeczytaniu fragmentu książki, dzieci bawiąc się dużą  piłką – globus utrwaliły wiedzę na temat kontynentów i oceanów. Następnie mali uczestnicy warsztatów wykorzystując książki znanej, dziecięcej podróżniczki „Neli małej reporterki” stworzyły plakaty z gatunkami zwierząt, na wylosowanych wcześniej kontynentach (za przygotowanie materiałów dziękujemy wolontariuszom!). Dzieci pracując w trzech grupach, wykonały 3 wspaniałe plakaty ukazujące typowe  zwierzęta Australii, Antarktydy oraz Afryki. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz pyszne, pieczone  jabłuszka :)