Nagroda za udział w kampanii edukacyjnej

Wiosną dzieci i młodzież z Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach oraz Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Maltańskich w Ogorzelinach zaangażowali się bardzo aktywnie w kampanię edukacyjną ,,Czyste powietrze w Gminie Chojnice ".

Nasze prace i pomysły zostały docenione, dzięki czemu uczestnicy zdobyli bardzo atrakcyjną nagrodę, którą był wyjazd do Swornegacie, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach pieczenia chleba.

Atrakcji było nie mało! Warsztaty pieczenia chleba, prezentacja i krótka pogadanka na temat powagi wypieku chleba dawniej na Kaszubach, a poza tym zwiedzanie wystawy rękodzieła kaszubskiego.

Na zakończenie dla dzieci zostały przygotowane kiełbaski z grilla. Między wszystkimi działaniami zdążyliśmy też pobawić się w sadzie owocowym przy Wiejskim Domu Kultury w Swornegacie.

Bardzo dziękujemy za tak uczącą i atrakcyjną dla dzieci i opiekunów nagrodę!