"Zabawa w teatr" -zaczynamy przygodę z wierszem J. Brzechwy

W Wiejskim Domu Kultury mamy za sobą drugie spotkanie warsztatowe "Zabawa w teatr". Wspólnie z dziećmi opracowaliśmy role, które będziemy odgrywać na scenie. Zadanie wydaje się niby proste, ale potrzebowało z naszej strony dużo skupienia. Aby dobrze zagrać rolę, najpierw trzeba poznać emocje, jakie wyraża bohater, wyobrazić sobie, jak bym się zachował/a, będąc graną postacią. Starając się zrealizować te pierwsze zadania, zilustrowaliśmy role, w które wcielą się dzieci. Po wykonaniu rysunków i pracy z tekstem, wyrażaliśmy swoje emocje podczas zabaw na placu ..., bo teatr możemy tworzyć wszędzie!