Pochód w ramach kampanii "Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecach odpadów" - edycja 2021

Pochód w ramach kampanii

W ramach kampanii „Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecach odpadów” – edycja 2021! Wiejski Dom Kultury w Ogorzelinach przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. Kawalerów Maltańskich  w Ogorzelinach oraz wsparciem Sołtysa Jarosława Erbetowskiego zorganizował happening w formie  pochodu promującego ekologiczne nawyki.

Uczestnicy pochodu nieśli transparenty i plakaty z hasłami tj. „Stop Smog”, „Środowisko ponad wszystko!”, „Szanuj dzieci, nie pal śmieci!” i inne. Plakaty zostały wykonane przez dzieci i młodzież z WDK w Ogorzelinach oraz dzieci ze SP w Ogorzelinach.

Dzieci niosły także przygotowane przez siebie instrumenty ekologiczne, które głośno sygnalizowały nasz pochód.

Pochód zakończyliśmy na placu przed WDK, gdzie p.o. kierownika Marzena Zgrzebniak powiedziała kilka słów na temat kampanii oraz wytłumaczyła dlaczego warto dbać o środowisko.

Po przemowie na temat dbania o środowisko dzieci nauczyły się tańca z „eko” przekazem, który wspólnie zatańczyliśmy.

Po tańcu każde dziecko otrzymało coś słodkiego!

Pamiętajmy, że o środowisko powinniśmy dbać codziennie, nie tylko raz w roku! Nasz jednostkowy wkład o ochronę przyrody jest bardzo istotny dla ogółu!

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w happening!