Wycieczka do Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie

W ramach projektu, w którym wątkiem przewodnim jest twórczość Józefa Chełmowskiego, dzieci i młodzież z placówek w Doręgowicach, Silnie, Nowym Dworze i Ogorzelinach mogły zwiedzić Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie. W muzeum mogliśmy podziwiać około 600 prac znakomitego artysty ludowego Józefa Chełmowskiego, ale także stare narzędzia i przybory, które w dawniej służyły życiu codziennemu ludzi.

W ramach wyjazdu moliśmy również podziwiać piękno miasta podczas spaceru, ale również zjeść przepyszny obiad i lody.

Wszystkie dzieci wróciły zadowolone i bogatsze o kolejne informacje na temat sztuki ludowej. Wiedza nabyta podczas wycieczki, poszerza możliwości działania w dalszej częsci projektu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.