SKANSEN I CHATA KASZUBSKA W BRUSY JAGLIE

W dniu dzisiejszym tj 7.07.2021 odbyła się druga wycieczka w ramach projektu "Nadmienić można, że mam duże zaciekawienie wynalazczością". Tym razem pojechaliśmy do domu rodzinnego Józefa Chełmowskiego oraz Chaty Kaszubskiej w Brusach Jaglie. Zwiedziliśmy pracownię oraz dom rodzinny pana Chełmowskiego, gdzie mogliśmy z bliska zapoznać się z jego pracami. Po zwiedzaniu Skansenu wybraliśmy się do Chaty Kaszubskiej na warszaty z malowania na drzewie. Po warsztatach otrzymaliśmy certyfikat ">,,Anioły Chełmowskiego".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.