Wyjazd do Teatru Polskiego w Bydgoszczy

W ostatnią niedzielę dzieci z WDK w Ogorzelinach oraz świetlic z Doręgowic, Nowego Dworu, Ciechocina i Nowego Ostrowitego wyjechały do Teatru Polskiego w Bydgoszczy, na spektakl „Pchła Szachrajka”.

Spektakl  wzbudził ogromne zainteresowanie, a na twarzach dzieci jaśniał uśmiech. Dzieci były pod wrażeniem wykorzystanych do przedstawienia elementów świetlnych i dźwiękowych, jak i  odegranych przez aktorów w bardzo zabawny sposób ról.

Po spektaklu udaliśmy się na smaczny obiad i zwiedziliśmy skansen w Stopce. Dzieci były zachwycone różnorodnością wszystkich zabytkowych maszyn, w tym nawet lokomotywy. Podziwiać można było też stare zastawy stołowe, elementy dekoracyjne, a także dawne artykuły, sprzęty, które kiedyś towarzyszyły ludziom w życiu codziennym.

Podczas wycieczki nie zabrakło śpiewanych przez dzieci piosenek i dobrego humoru, z którym szczęśliwie zakończyliśmy niedzielne popołudnie.