Szczegółowy program XI Jarmarku w Charzykowach

W trakcie trwania Jarmarku zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w dwóch konkursach tematycznych skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych.

Pierwszy to tzw. ”Zielona karta zadań”. Jego uczestnicy będą mieli za zadanie odwiedzić wszystkie stoiska przyrodnicze przygotowane przez: Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Toruniu, Park Narodowy „Bory Tucholskie” oraz 4 Parki Krajobrazowe z obszaru Światowego Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie i odpowiedzieć na przygotowane na poszczególnych punktach pytania.

Drugi z konkursów przygotowany został przez pozostałych Partnerów imprezy. W tym konkursie zaprosimy uczestników (podział na grupy wiekowe) do odwiedzenia stoisk m.in. Garncarstwa Artystycznego Jarosław Arkuszyński w Polnicy, Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze, Stowarzyszenia „Chojnicki alarm dla klimatu”, Posterunku Policji w Charzykowach, Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzykowach czy Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach.

Od godziny 10.15 rozpocznie się wydawanie kart zadań dla obu konkursów. Każdy z uczestników może pobrać tylko jedną kartę zadań.

Po odwiedzeniu wszystkich punktów i zebraniu na nich pieczątek podpisane karty muszą trafić do godz. 13.30 do namiotu Organizatora. Wśród uczestników obu konkursów zostaną rozlosowane nagrody, w tym także nagroda główna ROWER.

Serdecznie zapraszamy!