Wiosenne porządki - szyby

Wiosenne porządki - szyby

 

Kolejną powierzchnią, którą zajęłam się podczas wiosennych porządków w świetlicy były SZYBY.

Tym razem podjęłam próbę wyczyszczenia ich, za pomocą zrobionych samodzielnie mikstur.

Dziś chciałabym się z Wami podzielić tymi sposobami i zapewnić, że są one również skuteczne jak i gotowe preparaty.

  1. Pierwszą metodę jaką zastosowałam, był płyn zrobiony z wody i octu. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w stosunku 1:9, czyli mniej więcej dwie łyżeczki octu na szklankę wody. Tą mieszankę wlałam do pustej butelki ze spryskiwaczem i spryskiwałam okna wycierając potem ręcznikiem papierowym. Efekt był całkiem imponujący.
  2. Drugą próbę jaką podjęłam, było połącznie wody z sokiem z cytryny. Do miski wlałam pół szklanki soku z cytryny, oraz szklankę wody, po czym przetarłam tą mieszanką szyby za pomocą szmatki, a do polerowania użyłam zwykłej papierowej gazety. Uwierzcie, bądź nie, ale na szybach nie pozostały żadne smugi, a przy okazji pozostał miły zapach.
  3. Ostatnim składnikiem, który wykorzystałam, był po prostu płyn do naczyń. Po połączeniu jego niewielkiej ilości z wodą nanosiłam go szmatką na szyby. Tym razem, pokusiłam się jednak o inny sposób polerowania szyb, o którym niedawno się dowiedziałam. Otóż  posłużyły mi do tego nylonowe rajstopy, które jak się okazuje, świetnie się do tego nadają i nie pozostawiają za sobą żadnych malutkich włókien , jak to zdarza się przy korzystaniu z innych szmatek.

 

Mam nadzieję, że te informację przydadzą Wam się podczas Waszych wiosennych porządków.

A może znacie też inne sposoby, którymi chcecie się podzielić?

Napiszcie do mnie na maila martynat@gokchojnice.pl lub sms na numer 533 343 461

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry