Wdzydze Kiszewskie

"Aktywni +" w ramach projektu "Skąd w ogrodzie się wzięło kaszubskie rękodzieło" wybrali się na wycieczkę do Wdzydz Kiszewskich do Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich. Seniorzy z placówek w Lotyniu, Racławek, Pawłowa oraz Kruszki mogli na chwilę powrócić wspomnieniami do dawnych czasów. Wielu z nich przypomniało sobie spanie na sienniku ze słomy, stare pralki "Frania", dachy pokryte strzechą i wiele, wiele innych... Nie tylko zwiedzanie było w programie; jednym z punktów wycieczki było malowanie na szkle, co poszło bardzo sprawnie.

Wrzesień to cudowny czas - co niektórzy z wycieczki wrócili z grzybami na kolację!

Dziękuję wszystkim za udział, do zobaczenia.