„Mieć pomysł na kulturę” wyniki konkursu

„Mieć pomysł na kulturę”  wyniki konkursu

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej oceniającej wnioski o dotację  - konkurs na inicjatywy lokalne w ramach projektu pn. „Mieć pomysł na kulturę” Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach

W dn. 25.06.2018r w siedzibie administracji Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach przy ul. Kościerskiej 10 w Chojnicach miały miejsce obrady Komisji Konkursowej  - zgodnie z pkt VI „Regulaminu konkursu na inicjatywy lokalne w ramach projektu pn. „Mieć pomysł na kulturę” Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach”.

Konkurs odbywał się w ramach projektu „Mieć pomysł na kulturę” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2018.

Na konkurs wpłynęło 8 wniosków. Wszystkie zostały poddane ocenie Komisji konkursowej, w skład której weszli:

1. Beata Burda – Urząd Gminy Chojnice
  2. Monika Hausman – Pniewska – animator z Narodowego Centrum Kultury
  3. Bogdan Kuffel – Bractwo Rycerskie herbu „TUR”
  4. Sebastian Matthes – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy
  5. Anna Zajkowska – Fundacja Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej
  6. Justyna Rząska – Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach
  7. Dorota Chmara – Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach
  8. Lucyna Bucław – Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach

Po zapoznaniu się ze wszystkimi wnioskami Komisja Konkursowa postanowiła o przyznaniu środków na wszystkie złożone inicjatywy. Na szczególne wyróżnienie zasługują projekty:

„Wyspa marzeń” – od Kosznajdra do Kaszuba, od małego do dużego – złożony przez grupę nieformalną z Racławek – lider Dorota Kosiedowska

„Gmina haftuje i razem świętuje” - Koło hafciarek „Modrak” z Silna – lider Helena Pawłowska

„Artystycznej rzeźby szkoła u Jakuba Apostoła” - Stowarzyszenie Świętego Jakuba Na Rzecz Rozwoju Wsi Ostrowite

„Poznajemy zasoby historyczne naszej okolicy” -  Grupa nieformalna – lider – Elżbieta Pałaszyńska

Na powyższe inicjatywy zostaną przyznane pełne kwoty kosztów kwalifikowalnych projektu. Pozostałe wnioski dofinansujemy kwotą 1400zł – o ile wnioskodawcy wyrażą zgodę na realizację swoich projektów w ograniczonym zakresie. Z wnioskodawcami, którzy zgłosili swoje pomysły na inicjatywy kulturalne w najbliższym terminie skontaktują się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

Wyniki konkursu wymagają zaakceptowania Narodowego Centrum Kultury.