Wyjazd do Swornegaci i Brus

W czwartek 23 czerwca w ramach projektu pt.: „Skąd w ogrodzie się wzięło kaszubskie rękodzieło” seniorzy ze świetlic z Kruszki, Lotynia i Chojniczek oraz seniorki z Charzyków odwiedzili Dom Kultury w Swornegaciach i Skansen w Brusach - Jaglie .  Podczas pobytu w Wiejskim Domu Kultury w Swornegaciach zwiedzali Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, porozmawiali i skosztowali chleba z masłem i dżemem przy piecu chlebowym. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie domu Pana Józefa Chełmowskiego i  śpiewanie kaszubskich pieśni w Chacie Kaszubskiej w Brusach. Paniom seniorkom bardzo podobało się wspólne muzykowanie. W drodze powrotnej był  czas na obiad i lody w Brusach. Wycieczka w ramach projektu okazała się dla uczestników dobrą integracją, miłym i ciekawym spędzeniem czasu.