Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza na „Wieczornicę patriotyczną” do Krojant

| Opublikowane w: Krojanty
Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach zaprasza na „Wieczornicę patriotyczną” do Krojant

Stulcie odzyskania niepodległości przez Polskę jest okazją do organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych, integracyjnych czy sportowych, dzięki którym Polacy chcą uczcić tą ważną dla nas wszystkich rocznicę. Obchody jubileuszu są też okazją do zadumy i refleksji nad tym, jak być patriotą w obecnych czasach. Czy jednym ze sposobów wyrażania patriotyzmu może być dbanie o pamięć o tych, którzy za Ojczyznę oddali życie? A może jest to śpiewanie pieśni patriotycznych, czy też wystarczy aktywny udział w życiu społecznym swojej miejscowości?

Na otwartą dyskusję na ten temat zapraszamy 29 października,  o godz. 18.00 do Świetlicy Wiejskiej w Krojantach. Gośćmi specjalnymi spotkania będą Krystyna Kijek i Kazimiera Szark – inicjatorki utworzenia lokalnej izby pamięci i pomnika 18 Pułku Ułanów Pomorskich, popularyzatorki historii lokalnej.

Ponadto do wspólnego śpiewania (nie tylko patriotycznych pieśni) zaproszą Klawkowianie i Pawłowianie oraz Frantówki z Krojant.

Podczas spotkania wręczone zostaną też nagrody laureatom konkursu literackiego pn. „Lekcje sztuki i wolności”.

Spotkanie jest otwarte i ogólnodostępne. Gościom zapewnimy odpowiedni nastrój i drobny poczęstunek.

Wieczornica jest elementem projektu "Lekcje sztuki i wolności"  Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem