Grali, rzucali i skakali z Mikołajem

| Opublikowane w: Chojniczki, Kłodawa, Lotyń, Nowa Cerkiew, Racławki, Sport
Grali, rzucali i skakali z Mikołajem

W minioną sobotę na hali w Charzykowach odbyła się impreza zorganizowana pod hasłem „Na sportowo z Mikołajem”. Impreza skierowana była do dzieci z placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach oraz maluchów z sołectwa Charzykowy. Było to nie tylko spotkanie ze św. Mikołajem, w którego rolę wcielił się gminny radny Józef Kołak, ale przede wszystkim zajęcia sportowe dla dzieci. Podczas imprezy organizatorzy podzielili salę gimnastyczną na cztery strefy zabaw, a dzieci na cztery zespoły. W strefach dzieci poznały elementy następujących dyscyplin sportu: piłki nożnej, piłki siatkowej, piłki ręcznej i koszykówki. Zakończenie zabawy w każdej ze stref poprzedzone było wykrzyczeniem przez dzieci hasła: „Sport to podstawa, zabawa z Mikołajem – super sprawa”. W strefie piłki nożnej aktywnych maluchów wspierali piłkarze pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice – Jacek Podgórski i Tomasz Boczek. Dzieci cieszyły się z pokonania wszystkich zadań, a przede wszystkim z fantastycznej atmosfery, którą stworzył prowadzący wydarzenie. Cała zabawa przebiegała w rytm przyjaznej dla dzieci muzyki. Na zakończenie nie obyło się bez drobnych prezentów, którymi obdarował dzieci św. Mikołaj. Organizatorami imprezy byli: Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, Sołectwo Charzykowy oraz Klub Sportowy „Charzykowianka Charzykowy”.