Spotkania seniorów w Kłodawie w ramach projektu "Olaboga, piszę bloga".

Spotkania seniorów w Kłodawie w ramach projektu

„Z lasem w tle…, czyli spotkania seniorów w Kłodawie”

 

W ramach projektu „Olaboga, piszę bloga” seniorzy z Kłodawy gościli u siebie grupy seniorów ze świetlic w Klawkowie, Krojantach i Pawłowie. Pomoc w przeprowadzeniu spotkań uzyskaliśmy od Nadleśnictwa Rytel.
Nasze spotkania rozpoczynały się od zwiedzania zabytkowej Wyłuszczarni nasion w Klosnowie. Tam witał nas Pan Marek Pałaszyński, pracownik Nadleśnictwa Rytel.
Poznaliśmy dzięki niemu, tajniki ponad 100-letniej wyłuszczarni nasion oraz proces łuszczenia nasion drzew leśnych.
Były również ciekawe zajęcia przyrodnicze prowadzone przez Pana Marka w formie zgaduj- zgaduli, rozpoznawanie drzew i krzewów, zagadki przyrodnicze, piosenki oraz przysłowia z motywem natury.
W świetlicy w Kłodawie z materiałów leśnych każdy z uczestników spotkania wykonywał dla siebie pamiątkę na drewnie brzozowym. W ruch poszły szyszki, nasiona, drewno oraz sprawne ręce.
Po pracy były miłe spotkania przy kawie, kiełbasce i ognisku.
Poznaliśmy fajnych ludzi. Opowiedzieli nam o sobie, o swojej pracy w świetlicy. Mamy nadzieję, że nasza znajomość nie skończy się wraz z zakończeniem projektu, a seniorzy jeszcze pokażą, na co ich stać.
Umówiliśmy się już na spotkanie przedświąteczne, będziemy wykonywać stroiki i śpiewać kolędy, zima przecież jest długa …

Sprawozdania ze spotkań można przeczytać na stronie www.olaboga.com.pl

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry