Nie będzie kabaretu, będzie chór!

Nie będzie kabaretu, będzie chór!

Mieszkańcy gminy Chojnice są w trakcie przygotowań do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Dzieci i młodzież zaangażowały się w przygotowanie występów tanecznych oraz wystawy poświęconej działalności członkiń Koła Polek i Ziemianek z okresu, kiedy Polska ugruntowywała swoją niepodległość. Dorośli natomiast stworzyli chór  - nawiązując do działalności Chóru Lutnia z tego właśnie okresu.

Warsztaty wokalne są realizowane pod okiem profesjonalnych instruktorów a próby odbywają się cyklicznie w świetlicy w Klawkowie. Uczestnicy zajęć bardzo zaangażowali się w przygotowanie repertuaru z okresu XX-lecia międzywojennego. Na uroczystej gali w Silnie zaprezentują m.in. utwór Hanki Ordonówny „Na pierwszy znak”. W programie koncertu znajdą się też przeboje Henryka Warsa „Ach, jak przyjemnie” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą” Nie zabraknie też piosenek z repertuaru Mieczysław Fogga, takich jak „Mały biały domek” czy „Tango milonga”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu jednej z prób chóru. Występ  będzie można zobaczyć 18 września w Wiejskim Domu Kultury w Silnie lub na profilu facebookowym „gokchojnice” podczas relacji „na żywo”. Zachęcamy do udziału w gali.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry