Zapraszamy na warsztaty artystyczne do Klawkowa

Świetlica w Klawkowie (wspólnie z placówkami z Pawłowa i Silna) rozpoczyna realizację projektu „ZIEMIANKI – POLKI-EUROPEJKI”. Działania zawarte w projekcie nawiązują do aktywności członkiń Koła Polek i Ziemianek.

W ramach projektu zaplanowano przedsięwzięcia podobne do tych, jakimi lokalne patriotki i działaczki z przełomu XIX i XX posługiwały się, aby pielęgnować polską kulturę i tradycję. Wówczas był to przejaw niebywałej odwagi  - wszelkie działania związane z popularyzowaniem polskości mogły zakończyć się surowymi represjami ze strony zaborców. Jednakże członkinie Koła Polek i Ziemianek, poprzez wieczorki i warsztaty taneczne, próby chóry i bale charytatywne dbały o zachowanie rodzimej kultury. Przyczyniły się również do budowania podstaw społeczeństwa obywatelskiego w regionie.

Czerpiąc z doświadczeń przeszłych pokoleń chcemy poprzez wspólne działania kulturalne kontynuować tradycje zapoczątkowane przez polskie kobiety z przełomu wieków.

W świetlicy w Klawkowie, przez cały sezon letni, odbywać się będą warsztaty taneczne, plastyczne i próby chóru. Umiejętności zdobyte na zajęciach ich uczestnicy wykorzystają we wrześniu, podczas obchodów  Europejskich Dni Dziedzictwa.

Już teraz zapraszamy dorosłych mieszkańców regionu na spotkanie organizacyjne dotyczące zajęć wokalnych i prób chóru – 7 czerwca o godzinie 15.00 w świetlicy w Klawkowie.

O pozostałych zajęciach będziemy informować już wkrótce na stronie gokchojnice.pl w zakładce: Klawkowo.