Wyjazd do Zaborskiego Parku Krajobrazowego

Warsztaty „Gdy gorączka pali czoła, mądry Kaszub zbiera zioła" zainaugurowaliśmy wyjazdem do siedziby Zaborskiego Parku Krajobrazowego w Charzykowach. Pani Justyna Lipińska -biolog i specjalista botaniki zapoznała nas z ciekawymi sposobami wykorzystywania ziół w ogrodzie, przepisami na wyciągi, napary i gnojówki roślinne. Po niezmiernie ciekawych warsztatach seniorzy udali się na pyszny obiad oraz spacer nad pięknym jeziorem Charzykowskim .

Projektu „Gdy gorączka pali czoła, mądry Kaszub zbiera zioła"organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice AKOLADA i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach polega na upowszechnianiu tradycji zielarskich (w tym związanych z kulturą kaszubską) przez osoby w wieku 60+.