Zaczynamy ferie zimowe 2021 !!!

Zaczynamy ferie zimowe 2021 !!!

Kochani, miło mi Was powitać pierwszego dnia ferii zimowych 2021! Poniżej zamieszczam krótkie instrukcje oraz fotorelację z wykonania eksperymentów z balonami (pamiętajcie, że od godz.14:00 do 16:00 jestem do Waszej dyspozycji pod nr tel 533 343 465 oraz Messenger AdrianaWodowska )

Ale najpierw :)...moi drodzy, czy widzicie ten biały puch za oknem :), o godz.12:00 widzimy się przed świetlicą, nie z kijkami do nordic-walking lecz sankami, jabłuszkami i oczywiście w odpowiednim ubraniu !!!O zasadach przestrzegania reżimu sanitarnego poinformowałam Waszych rodziców telefonicznie.

 

Eksperymenty z balonami

1. Do tego eksperymentu potrzebujecie: plastikową butelkę, sodę, łyżeczkę, lejek i oczywiście balon. Do plastikowej butelki wlewamy około szklanki octu, a do balona (za pomocą lejka) wsypujemy około 3 łyżeczki sody. Potem zakładamy balon na butelkę, a następnie delikatnie przesypujemy zawartość sody z balona do butelki z octem i obserwujemy co się stanie….

2. Do tej zabawy potrzebujecie: długą wykałaczkę, wodę oraz balon. Balon dmuchamy do średniej wielkości, tak aby zostało jeszcze trochę rezerwy i zawiązujemy go. Następnie moczymy wykałaczkę w wodzie i delikatnie przebijamy za jej pomocą balon od dołu, gdzie związaliście balon do góry w miejscu, gdzie jest najwięcej gumy. I co się kochani wydarzy …?

3. Do wykonania tego doświadczenia potrzebujecie: taśmę klejącą, igłę oraz balon. Balon dmuchamy do średniej wielkości, następnie starannie naklejamy na niego taśmę klejącą. W miejscu przyklejenia taśmy przebijamy balon igiełką. Czy nastąpi wielkie bum ?:)

4. Do wykonania zadania potrzebujecie  pieprz, talerzyk, coś bawełnianego do potarcia oraz balon. Na talerzyk wysypujemy pieprz, dmuchamy balon. Następnie pocieramy nim kilka sekund o coś bawełnianego lub o włosy :) Następnie przykładamy do talerzyka z pieprzem i co się dzieje moi drodzy?

5. Do tego doświadczenia potrzebujecie: oczywiście balon, miseczkę, wodę, pieprz i płyn do mycia naczyń. Do miseczki wlewamy wodę, następnie wsypujemy pieprz i moczymy w miseczce paluszek. I co się dzieje? A teraz ten sam palec zamoczcie najpierw w płynie do mycia naczyń, a następnie w miseczce z pieprzem, czy coś się zmieniło? :)

6. Do tej zabawy potrzebujecie: balony, wodę, ewentualnie barwniki oraz długo utrzymującą się minusową temperaturę na zewnątrz :) Do balona wlewamy barwnik, następnie wodę (uwaga, tu przyda się pomoc kogoś dorosłego !!!:) ), balon zawiązujemy i przy minusowej temperaturze wynosimy na kilka godzin do ogródka :)

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry