Pomysły na przedświąteczne popołudnia z dziećmi

Pomysły na przedświąteczne popołudnia z dziećmi

 

Najważniejsze są chwile spędzane razem, żadna zabawka nie zastąpi czasu i zabawy z rodzicem ... Zostawmy na chwilę gotowanie, sprzątnie i zakupowe szaleństwo... Wprowadźmy do domu wyjątkową,  świąteczną atmosferę przygotowując  z dziećmi, na przykład ozdoby choinkowe. Uzbrójmy się w uśmiech i cierpliwość, każdy brokat, mąkę, klej, czy rozlaną wodę można posprzątać, miłe wspomnienia zostaną z nami na zawsze….:)

Poniżej zamieszczam kilka propozycji świątecznych dekoracji.

Kula śnieżna- do jej wykonania potrzebujemy : słoik z zakrętką, klej na gorąco, malutkie ozdoby do przyklejenia, opcjonalnie glicerynę ( dzięki niej brokat będzie wolniej opadać ), brokat lub sztuczny śnieg, przegotowaną i wystudzoną wodę.

Masa porcelanowa- do jej wykonania potrzebujemy: 10 łyżek mąki ziemniaczanej, 10 łyżek kleju wikol, 2 łyżki oliwki dla dzieci, 2 łyżki soku z cytryny. Wszystko razem mieszamy łyżką, a gdy ciasto zacznie się razem łączyć zagniatamy je dłońmi. Jeśli masa klei się do rąk, posypujemy dłonie niewielką ilością mąki. Ciasto wałkujemy i za pomocą foremek wycinamy dowolne kształty. Otwory do zawieszek wycinamy w łatwy sposób używając do tego słomki do napojów lub wykałaczki.

Ozdoby z modeliny -do ich wykonania potrzebujemy modeliny, sznureczka i opcjonalnie koralików. Modelinę rozwałkowujemy i za pomocą foremek wycinamy dowolne kształty, otwory do zawieszek wycinamy np. wykałaczką. Następnie utwardzamy gotowe ozdoby w piekarniku, piekąc w temperaturze 110 stopni przez ok. 15 minut. Po ich wystudzeniu przewlekamy sznureczki i koraliki.

Miłego popołudnia :)

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry