„Jak przôdë w Swòrnëgacach garczi lepilë”

Kolejne spotkanie ceramiczne z " Mistrzem Tradycji " odbyło się w Wiejskim domu Kultury w Swornegaciach. Uczestnicy zajęć mają za sobą wyrób garnków na kole garncarskim, które po wyschnięciu trafiły do pieca. Kolejnym etapem było szkliwienie wyrobów z doborem odpowiedniej kolorystyki. Uczestnicy na dalszych zajęcia będą się doszkalać i opanowywać technikę wyrabiania ceramiki, która nie należy do najłatwiejszych. Efekty pierwszych prac już niebawem !
Projekt dofinansowany  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura ludowa i tradycyjna.