Wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni

Seniorzy z Doręgowic mieli możliwość uczestniczenia w spektaklu teatralnym „Lalka” w Gdyni.

Pierwsza wersja musicalowa zachwyciła wszystkich widzów. Treść znana wszystkim z czasów szkolnych, przedstawiona w takiej formie poruszyła chyba każdego. Przesłanie, które spektakl niesie ze sobą, jest bardzo wpisane w dzisiejsze czasy. Wątek niespełnionej miłości, a także marnego dążenia za nadmiernym bogactwem pokazuje, jak wiele w życiu można stracić w mgnieniu oka, choć dla świata wydawałoby się, że ma się już wszystko.

Wspaniała scenografia i dobitne brzmienia muzyki sprawiły, że temat „Lalki” Bolesława Prusa był poruszony, niemalże całą drogę powrotną.