T-shirt Bag i Miododajna łąka oraz Gry planszowe na kocyku

T-shirt Bag i Miododajna łąka oraz Gry planszowe na kocyku

Dzieci i młodzież ze Świetlicy w Doręgowicach wzięły udział w warsztatach T-shirt Bag. Zajęcia odbyły się w ramach projektu "Juta, bawełna, własne wyroby, poprawmy klimat dla świata wygody!"

Na zajęciach podarowaliśmy nowe życie naszym niepotrzebnym koszulkom i stworzyliśmy z nich ekologiczne torby na zakupy. Najciekawszym faktem podczas prac okazał się brak konieczności używania nici i igły. Użyliśmy tylko koszulki i nożyczki, a efekt końcowy okazał się naprawdę satysfakcjonujący!

Dzięki tworzeniu nowych, potrzebnych rzeczy ze starych, niepotrzebnych artykułów np. tak jak my zrobiliśmy torby, pomagamy naszej planecie! Ograniczamy zakup kolejnych foliówek, przez co ograniczamy też emisję śmieci.

W Doręgowicach pomyśleliśmy też o łące miododajnej dla pszczół, które dają nam pyszny i zdrowy miód i inne pszczele wyroby. Posialiśmy miododajne kwiaty na kawałku nieużytku niedaleko świetlicy. Nasionka były uatrakcyjnione o wtopienie w specjalne ulotki, które bardzo spodobaly się dzieciom!

Pamiętajmy! Warto dbać o pszczoły!

W tym tygodniu, korzystając z pięknej aury udało nam się też zrealizować nietypowy piknik. Zamiast piknikowych dań były gry planszowe! Gry planszowe na kocyku, na kwiecistej łące i uśmiech dzieci! Nauka logicznego myślenia połączona ze świetną zabawą, okazały się trafionym pomysłem!

Na naszej stronie zobaczyć można fotorelację ze wszystkich opisanych spotkań!

Zapraszam!

Projekt „Juta, bawełna, własne wyroby, poprawmy klimat dla świata wygody!” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (www.wfos.gdans.pl)

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry