Warsztaty plastyczno - techniczne w Doręgowicach

Warsztaty plastyczno - techniczne w Doręgowicach

 

Korzystając z możliwości realizowania zajęć na zewnątrz, w Doręgowicach spotykamy sie z dziećmi i młodzieżą pod wiatą sołecką, by tam angażować się w bardzo ciekawe działania. W galerii zapraszam do zapoznania się z fotorelacją z naszych ostatnich działań.

Pomysłowość w realizacji prac technicznych wśród dzieci i młodzieży jest naprawdę duża. Wykonaliśmy wspólnie ramki z naturalnych artykułów, jakimi okazały się zwyczajne patyki i karton. Dzieci i młodzież z ogromnym zaangażowaniem łączyły elementy, które w kolejnym etapie zostały pomalowane.

Kolejne spotkanie przyniosło nam ciekawostkę w formie malowania woreczkiem foliowym. Dzieci wykonały przepiękne obrazki przy pomocy farbek i woreczków foliowych. Do samego końca byliśmy ciekawi efektów naszych prac, które okazały się bardzo piękne, a my wzbogaciliśmy się o kolejne doświadczenie poznania nowej techniki malarskiej.

Zajęliśmy się też sadzeniem kwiatków w kolorowe wiaderka i malowaniem doniczek, by nabrały bajecznych scenek.

Dzieci na zajęciach mogły dowiedzieć się też czym są bomby kwiatowe. Bomby kwiatowe ułatwiły i urozmaiciły nam posianie kwiatów. Czym są bomby kwiatowe? To nic innego jak nasiona kwiatów, wymieszane z żyzną ziemią i odrobiną wody, a potem uformowane w kule.

Każde spotkanie budziło uśmiech i zaciekawienie, a o to nam m.in. chodzi.

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry