Z wizytą we Włoszech

| Opublikowane w: Czartołomie
Z wizytą we Włoszech

Pierwszy tydzień ferii dzieci z Czartołomia spędzą odwiedzając różne kraje – nie w rzeczywistości oczywiście, ale poznając kulturę i zwyczaje mieszkańców różnych państw.  Na początek wybrały się z wizytą do Włoch. Podczas prezentacji multimedialnej poznały najważniejsze informacje o tym kraju oraz to, co wyróżnia Włochy wśród innych europejskich państw. Dowiedziały się, czym jest gondola, gdzie znajduje się fontanna di Trevi i jak wygląda karnawał w Wenecji. Zobaczyły również największe zabytki Włoch i spróbowały ulepić podobne z gliny. Nie zabrakło akcentu kulinarnego – włoskie spaghetti też było ulepione z gliny, ale już pizza była prawdziwa i zrobiona własnoręcznie przez uczestników zajęć. Zabawa w ciuciubabkę przy muzyce Italo disco dopełniła zajęcia. Zorganizowany na koniec konkurs pokazał, że nawet podczas dni wolnych od szkoły można się sporo dowiedzieć, a co najważniejsze zapamiętać o kulturze i zwyczajach mieszkańców innych krajów.