Głosujmy na panią Erykę!

Miło nam poinformować, że mieszkanka gminy Chojnice (sołectwa Czartołomie – Jarcewo)  – pani Eryka Gappa została nominowana przez Kapitułę Redakcji „Dziennika Bałtyckiego” i „Głosu Pomorza” do tytułu Osobowość Roku 2022 w kategorii Kultura.

Kapituła doceniła wkład pani Eryki w życie kulturalne społeczności naszego regionu przyznając nominację w szczególności za kultywowanie koronczarstwa i zaangażowanie w przekazywanie wiedzy na temat tej dziedziny gałęzi sztuki ludowej. Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, ceniąc sobie wysoko współpracę z p. Eryką, zachęca do głosowania na stronie plebiscytu (kliknij tutaj). Głosowanie będzie trwać do wtorku, 21 lutego do godz. 21:30.

Zachęcamy również do obejrzenia wystawy przy promenadzie nad jeziorem Charzykowskim. W zewnętrznych gablotach można podziwiać prace wykonane przez panie spotykające się w świetlicy w Czartołomiu. Mentorką grupy i autorką wielu z prezentowanych tam prac jest właśnie p. Eryka Gappa.