Akcja Żonkile - 19 kwietnia rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

Marek Edelman, ostatni dowódca Żydowskiej Organizacji Bojowej, co roku w rocznicę powstania w getcie warszawskim składał bukiet żółtych kwiatów pod pomnikiem Bohaterów Getta, naprzeciwko którego obecnie znajduje się Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN od 2013 roku organizuje akcję społeczno-edukacyjną Żonkile, która ma rozpowszechniać ten symbol pamięci i szerzyć wiedzę na temat samego powstania.
19 kwietnia tysiące wolontariuszek i wolontariuszy wręcza przechodniom papierowe żonkile – symbol szacunku i pamięci o powstaniu w getcie. W ten sposób upamiętniamy bohaterki i bohaterów walczących w powstaniu w getcie warszawskim i pokazujemy, że ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ.
W tym roku nasza Świetlica brała udział w tej akcji. Przesłuchaliśmy webinaria, a później z szablonów wycinaliśmy papierowe żonkile, które są symbolem pamięci tego wydarzenia z 19 kwietnia 1943r.