Konkurs: „Rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego” – Zagadka 7

Konkurs: „Rok 2020 Rokiem Samorządu Terytorialnego” – Zagadka 7

Konkurs - Wieś, którą opisano…

Zgodnie z definicją Monografia to praca naukowa omawiająca jakieś zagadnienie w sposób wyczerpujący. Monografię można stworzyć dla każdego tematu, np. miejsca geograficznego.

I właśnie miejscu geograficznemu, a konkretnie pewnej wsi w gminie Chojnice poświęcono  opracowanie, które początkowo było pracą magisterską jednej z mieszkanek tej gminnej miejscowości. Temat omówiono w sposób wyczerpujący i na tyle ciekawy, że „magisterka” zainteresowała miejscowych aktywistów. Postanowiono opracowanie wydać w postaci książki. Mieszkańcy napisali odpowiedni projekt i złożyli go do gminy Chojnice wnioskując o fundusze na wydawnictwo. Samorząd docenił inicjatywę i w ten sposób powstała książka: „Monografia wsi…” Wydawnictwo wzbogacono tekstami wywiadów z nieżyjącymi już mieszkańcami miejscowości i archiwalnymi fotografiami. Jedno ze zdjęć, które znajduje się w monografii przedstawiamy poniżej:

 

A  pytanie konkursowe brzmi:

Która wieś w gminie Chojnice jest tematem opisanej monografii?

Tym razem, ze względu na długi majowy weekend, na odpowiedzi czekamy trochę dłużej - do 4 maja do godz. 15.00.

Osoby, które nadeślą w wyznaczonym terminie prawidłową odpowiedź wezmą udział w losowaniu nagrody rzeczowej. Wyniki konkursu opublikujemy na stronie gok.chojnice.pl do 5 maja 2020r.  Regulamin konkursu do pobrania poniżej.

Regulamin konkursu

Odpowiedzi należy przesyłać wyłącznie w wersji elektronicznej  na adres: gok@gokchojnice.pl (w tytule maila: Konkurs „Rok Samorządu”). W e-mailu należy zawrzeć zapis:

Wyrażam zgodę, na przetwarzanie moich danych osobowych przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach, dla potrzeb niezbędnych do realizacji  Konkursu „Rok 2020 Rokiem Samorządu Teretorialnego” - Zgodnie z art. 13 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry