Zapraszamy dzieci z Ciechocina na warsztaty w muzeum

Zapraszamy dzieci z Ciechocina na wyjazd do muzeum w Chojnicach. Tym razem, zamiast zwiedzania, proponujemy udział w warsztatach inspirowanych kaszubskim strojem ludowym. Podczas zajęć uczestnicy poznają historię, tradycje oraz współczesne oblicze stroju kaszubskiego. Dowiedzą się także, czym charakteryzuje się haft z regionu Kaszub. Prócz teorii będą też zajęcia manualne. Dzieci z drewnianej łyżki, krepy i bibułkowych motywów ludowych wykonają strój kaszubski.

Przewidujemy też czas wolny - na lody, wizytę w parku lub chojnickiej starówce

Szczegółowe informacje na temat wyjazdu u instruktorki świetlicy - Violetty Rossek.