Wypał ceramiki

Dnia 02.10.2020 r. w Chojniczkach odbył się wypał garnków glinianych wykonanych przez dzieci ze Świetlic Wiejskich w Chojniczkach i Czartołomiu, w ramach projektu "O kaszubskich garnkach, przekazie medialnym i o tym jak można spędzić czas będąc kulturalnym"
Razem z panem Jarkiem Urbańskim zbudowaliśmy piec, w którym umieściliśmy garnki.
W trakcie trwania czterogodzinnego wypału, dzieci wraz z rodzicami i paniami Seniorkami bardzo miło spędzili czas. Były zabawy przy ognisku, pieczenie kiełbasek, muzyka oraz taniec. Wszystko to miało wypełnić uczestnikom wyczekiwanie na upragnioną chwilę jaką było uroczyste otwarcie pieca. Około godz. dwudziestej nastąpiła długo wyczekiwana chwila. Piramida z ułożonych piętrowo gorących garnków, prezentowała się wspaniale. Po posypaniu na nią mąki pojawiły się iskrzące płomienie. Wszystko wyglądalo magicznie.

Dzisiaj z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem wyjmowaliśmy nasze garnki z pieca.
Uświetnią one specjalną wystawę.