Przejdź do treści Przejdź do menu głównego Przejdź do submenu Przejdź do listy placówek

Ferie zimowe w bibliotece dla starszych dzieci

| Opublikowane w: Biblioteka
Ferie zimowe w bibliotece dla starszych dzieci

W okresie ferii zimowych Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach przeprowadziła zajęcia dla dzieci. Zajęcia zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: dla najmłodszych do lat 6 oraz dla starszych od 7- 12 lat.

16 i 23 stycznia w bibliotece odbyły sie warsztaty z dziećmi w wieku 7-12 lat. Pierwszego dnia zajęcia poświecone zostały dziadkom, gdzie po ułożeniu puzzli uczestnicy wysłuchali najbardziej znanych historii o dziadkach (Rzepka i Czerwony Kapturek). Po wykonaniu zadań związanych z opowiadaniami dzieci wykonały tzw. Wybuchające pudełko, które ukryło prezent dla dziadka lub babci.

Tematem kolejnych warsztatów było kodowanie. W trakcie "Kubeczkowego szaleństwa" dzieci poznały rożne rodzaje kodowania (kubeczki, kolory, labirynt). Zabawa odbywała się w podziale na grupy, więc dzieci musiały współpracować aby zadanie zostało wykonane. Najważniejszym punktem zajęć była gra planszowa na macie. Uczestnicy mieli za zadanie odzworować trasę z książki "Rajdowa Krowa" po drodze zbierając konkretne atrybuty.

Do góry

Strona używa plików cookies!
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki.

Rozumiem