Wielka . [Kropka]

31 lipca odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu Twórcze Wakacje w Bibliotece. Tym razem uczestnicy zapoznali się z książką „Kropka” Peter’a Reynolds’a. Po lekturze książki porozmawialiśmy sobie o tym czym jest ambicja i czy warto poddawać się. Czy to, że będziemy dążyć do lepszego wykonania jakiejś czynności lub rzeczy, może nam się przydać? Wprowadzeniem do części plastycznej było zapoznanie dzieci z książką Herve Tullet’a „Kolory”. Na jej podstawie omówiliśmy sobie mieszanie farb i przystąpiliśmy do pracy plastycznej. Ostatnim zadaniem naszych uczestników, było stworzenie obrazu za pomocą jednego wybranego symbolu, który będzie się powtarzał. Większość wybrała kropki, niektórzy trójkąty, a jeszcze inni kreski.

W ramach podsumowania zajęć, dzieci posłuchał opowieści  „O dzieciach, które kochają książki”.

Bardzo dziękujemy dzieciom za udział i rodzicom, za powierzenie nam swoich pociech. Mamy nadzieję, że będą nas odwiedzać! Z niecierpliwością nie możemy się doczekać następnych zajęć, które zorganizujemy w Bibliotece.