Wilk powrócił!

W środę, 24 lipca, do Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach za sprawą uczestników zajęć „Twórcze wakacje” powrócił Wilk! Straszny Wilk, który zjadł Czerwonego Kapturka i zdmuchnął domki 3 świnek oraz zrobił wiele niecnych rzeczy, pojawił się w Bibliotece. Ale na szczęście nie okazał się taki zły, jak wcześniej! Wszyscy razem (i postacie z bajek, i uczestnicy zajęć) spowodowaliśmy, że Wilk usiadł z nami do stołu, nikogo przy tym nie zjadając.

Tak oto mniej więcej brzmiała historia, którą dzieci usłyszały na zajęciach. W ramach części plastycznej wykonały tzw. Paszczęki, które można podziwiać w GBP do 31.07. Oprócz tego małego zadania, dzieci odegrały też własną scenkę, w której postacie niby złe okazały się dobre. Naszym aktorom należą się brawa za:

• stworzenie pacynek, które odgrywały scenkę
  • przygotowanie sceny pod wystąpienie
  • zrealizowanie scenki wg wcześniej wymyślonego i omówionego scenariusza

Na koniec zajęć, aby rozruszać trochę naszych uczestników, zagraliśmy w Raz, Dwa, Trzy Baba Jaga patrzy!