Dziwadła

Za nami już drugie zajęcia z serii Twórcze Wakacje w Bibliotece. Tym razem dzieci pod przewodnictwem p. Karoliny Zyglarskiej-Werner opowiedziały o swoich małych dziwactwach i o tym, co sprawia, że uważamy kogoś za dziwnego. Następnie zapoznały się z opowiadaniem pt. „Dziwadło”, w którym wielki cyklop z małą rączką uznany został za oryginalnego, a nie dziwnego. Dzieci otrzymały bardzo ważne zadanie ułożenia puzzli, z których powstał Cyklop!

W ramach części plastycznej zajęć dzieci zapoznały się ze specjalną publikacją „Książka z dziurą”. Dzięki niej mogli stać się królową, a także obiadem. Na podstawie tych dwóch książek uczestnicy wykonali własne oryginalne postacie z kartonów, a właściwie tylko ich głowy. Po założeniu swoich hełmów mogli zamienić się w prezentowane przez siebie postacie. Dzięki tym zajęciom odwiedzili naszą bibliotekę: kosmonauta, gwiazdka z nieba, pies, kot, potwór wciągający wszystko, zimowy superbohater ze specjalną kamizelką, piesek, kotek i Iron Man.