Klasa zerowa z Nieżychowic na lekcji bibliotecznej o Koziołku Matołku

Tydzień Bibliotek zakończył się u nas odwiedzinami klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej w Nieżychowicach. Na lekcji  bibliotecznej panie bibliotekarki zapoznały dzieci z księgozbiorem a także opowiedziały o akcji czytelniczej dla najmłodszych pod nazwą „Mała książka, Wielki człowiek”. Kolejna część zajęć dotyczyła pierwszego polskiego komiksu, napisanego przez Kornela Makuszyńskiego pt. „ Przygody Koziołka Matołka”. Po wysłuchaniu przygód sławnego koziołka, dzieci zabrały się do tworzenia własnego komiksu pod tytułem: "Koziołek Matołek z Nieżychowic na tropie przygód w Gminnej Bibliotece w Charzykowach".