Lekcja biblioteczna- Odwiedziny dzieci z Nowego Dworu, Doręgowic i Ogorzelin

23 listopada Gminną Bibliotekę Publiczną w Charzykowach odwiedziły dzieci ze Świetlic Wiejskich z Doręgowic i Nowego Dworu oraz dzieci z Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach. Na początku odbyły krótką lekcję biblioteczną, dzięki której dowiedziały się, w jaki sposób funkcjonuje GBP w Charzykowach i co ma dla nich do zaoferowania. Zadaniem specjalnym było odnalezienie poszczególnych symboli na terenie biblioteki i umieszczenie ich na specjalnie przygotowanej mapie, z czym dzieci poradziły sobie błyskawicznie a w nagrodę otrzymały medale biblioteczne. Na zakończenie lekcji bibliotecznej uczestnicy wykonali zakładkę „zwierzątko” do książki metodą origami. Po przeprowadzonych zajęciach dzieci miały czas dla siebie, chętnie zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi i skorzystały z miejsc, w których mogły poczytać wybrane książeczki. W gronie młodych czytelników znalazło się dwoje dzieci poniżej siódmego roku życia, które przystąpiły do projektu dla dzieci w wieku przedszkolnym pod nazwą „Mała Książka Wielki Człowiek”.