Warsztaty z wyobraźni z Grzegorzem Szlangą oraz Martyną Jażdżejewską w ramach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek

W  piątek, 4 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach, z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek odbyły się wyjątkowe warsztaty z wyobraźni, z panem Grzegorzem Szlangą oraz z panią Martyną Jażdżejewską. Pan Grzegorz jest znany jako reżyser oraz aktor, prowadzący przez lata Chojnickie Studio Rapsodyczne, a aktualnie Projekt 41, tym razem przedstawił się nam jednak jako pisarz. Nasz gość jest twórcą książeczek dla dzieci „Janek i kot” oraz kontynuacji „Basia i kot” . Po  bardzo ciekawych warsztatach słowa odbyły się warsztaty ilustratorskie z panią Martyną, ilustratorką książek pana Szlangi, która pokazała dzieciom, jak rysuje się karykaturę, na podstawie postaci  pana Grzesia. Nasi czytelnicy wykazali się oczywiście niesamowitą wyobraźnią :), efekt końcowy można zobaczyć w fotogalerii. Na koniec uczestnicy, pod czujnym okiem gości wykorzystali nowo zdobytą wiedzę w praktyce, tworząc własne karykatury. Serdecznie dziękujemy za niesamowite warsztaty, z niecierpliwością czekamy na trzecią część przygód Agenta Kota.

Jeżeli chcecie poznać przygody Agenta Kota, zapraszamy do biblioteki! Książeczki „Janek i kot” oraz „Basia i kot” ze specjalną dedykacją od twórcy słowa i ilustracji czekają na wypożyczenie!