Letnia "lekcja geografii" w bibliotece

Letnia

24 sierpnia w ramach projektu  „Znacie? To posłuchajcie” w naszej bibliotece odbyły się kolejne, letnie warsztaty dla dzieci. Tym razem wzorując się na  „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy odbyła się nietypowa lekcja geografii. Po przeczytaniu fragmentu książki, dzieci bawiąc się dużą piłką - globusem poznawały oceany i kontynenty, brakowało jedynie szpaka  Mateusza :) Następnie mali uczestnicy, wykorzystując książki znanej podróżniczki „Neli małej reporterki” stworzyły wspaniałe plakaty z gatunkami zwierząt na wylosowanych wcześniej kontynentach - makiety przygotowali nasi wolontariusze, za co serdecznie dziękujemy.

Nasi czytelnicy, jak zwykle zaskoczyli nas chęcią do pracy, pomysłowością i ogromną wiedzą przyrodniczo - geograficzną. Bardzo się cieszymy z posiadania tak wspaniałych, młodych czytelników! Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych warsztatach.