Spotkanie DKK dla dorosłych w Bibliotece w Charzykowach

30 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tematem dyskusji była powieść Carlosa Ruiza Zafona „Więzień nieba”. Dalsze losy bohaterów "Cienia wiatru" i "Gry anioła". Znakomita powieść z nietypową fabułą gdzie przeraża gęsta atmosfera Barcelony z mrocznych czasów terroru generała Franco.  Czytelniczkom spodobała się powieść, uznały, że została  napisana barwnym, pełnym polotu językiem. Opowieść utrzymana została w nieco mrocznym i gotyckim klimacie Barcelony dawnych lat. Autor po mistrzowsku połączył historie bohaterów z poprzednich części , które splatają się w spójną całość. Paniom podobała się też przybliżona przez autora historia Fermina, historia o pięknej przyjaźni i szacunku wobec drugiego człowieka. Klubowiczki ustaliły, że  ze względu na wakacyjne wyjazdy, spotkania z wnukami itd. spotkają się dopiero we wrześniu.