" Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem..."-spotkanie autorskie z pisarzem Wojciechem Cesarzem oraz dogoterapia

W sobotę, 11 czerwca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach w ramach projektu „Znacie? To Posłuchajcie” odbyły się kolejne bardzo interesujące spotkania. Tym razem gościem specjalnym biblioteki był Wojciech Cesarz. Pisarz wraz z żoną Katarzyną Terechowicz, pisze opowiadania zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ich książka „Pamiętnik grzecznego psa” zdobyła nagrodę w prestiżowym Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren oraz była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI- Cała Polska Czyta Dzieciom.

Na spotkaniu autor przybliżył dzieciom psa Wintera, który jak się okazało jest nie tylko postacią literacką, ale i również ulubionym pupilem pisarza. Pan Wojciech opowiedział dzieciom o psich zachowaniach, emocjach i umiejętnościach, nie zabrakło również głośnego czytania fragmentu książki, a także rozdania autografów na zakupionych przez uczestników egzemplarzach.

Po spotkaniu z pisarzem na dzieci czekała niespodzianka w postaci trzech, małych, uroczych czworonogów. Na dziedzińcu przed biblioteką odbyły się zajęcia z dogoterapetką panią Marzeną Makowską. Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania, zarówno przy psach obcych, jak i tych, które już znają, dowiedziały się również jak odczytywać psie sygnały i ich mowę. Nie zabrakło również zabaw z pieskami, które wykonały małym uczestnikom niezapomniany masażyk :)

Serdecznie dziękujemy za fascynujące spotkania.