Odwiedziny w Bibliotece

W zeszłym tygodniu Gminną Bibliotekę Publiczną w Charzykowach w ramach promocji czytelnictwa odwiedziły dwie grupy czytelników.

16.03.2022r. przyjechały seniorki ze Świetlicy Wiejskiej w Chojniczkach, które po raz pierwszy gościły w bibliotece. Paniom bardzo podobało się u nas, wspominały, że pamiętają jak wcześniej w tym miejscu mieściła się przychodnia lekarska. Po zapoznaniu się z bogatym księgozbiorem wyraziły chęć zapisania i korzystania z biblioteki.

18.03.2022r. gościłyśmy w bibliotece klasę VIII C ze szkoły podstawowej w Charzykowach. Lekcja biblioteczna polegała na zapoznaniu się z księgozbiorem GBP oraz na wychwyceniu przez uczniów czym różni się biblioteka szkolna od publicznej. Dodatkowo młodzież wykonała zadanie wprowadzające w tajniki kodowania, polegające na ułożeniu w odpowiedniej kolejności kubeczków oznaczonych literami, tworzącymi hasło. Na koniec każdy z uczestników otrzymał książkę, przeznaczoną na book folding (z ang. book – książka, fold – zginać, składać), z której mógł wykonać książkowy organizer. Ponieważ wśród podarowanych książek znalazły się między innymi poradniki kucharskie z ciekawymi przepisami niektórzy uczniowie stwierdzili, że nie zrobią z nich organizerów, tylko wykorzystają w domu i będą gotować. Cieszymy się z drugiego życia naszych książek i z owocnego spotkania z młodymi czytelnikami :-)