Podsumowanie projektu „Klasyka literatury polskiej w teatrze dostępna dla mieszkańców wiejskiej gminy Chojnice”

W ramach zadania mieszkańcy gminy Chojnice mieli okazję uczestniczyć w kilku wydarzeniach artystycznych przygotowanych  m. in. przez Chojnickie Centrum Kultury, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr Horzycy w Toruniu czy Teatr Polski w Bydgoszczy. Przedstawienia teatralne, będące adaptacją klasycznych dzieł literatury polskiej wywarły na uczestnikach wielkie wrażenie. Jakie dzieła literackie uczestnicy zobaczyli na deskach teatru? Co o nich sądzą? W jaki sposób można przybliżyć widza do idei teatru? Na te i inne pytania odpowiedzi udzieliły uczestniczki projektu. Panie z Czartołomia i Klawkowa spotkały się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach  na warsztatach teatralnych, na zakończenie których nagrały podcast, do którego wysłuchania zapraszamy.

Zadanie „Klasyka literatury polskiej w teatrze dostępna dla mieszkańców wiejskiej gminy Chojnice” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury,  Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.