Spotkanie autorskie dla dzieci

8 lipca o godzinie 18:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbędzie się spotkanie autorskie z Marzeną Żurek, autorką książki dla dzieci "Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego", która za pomocą kociego bohatera, przybliża dzieciom temat znaczenia zdrowego odżywiania w życiu codziennym.

W książce autorka zastosowała zabawne rymowane wierszyki, które mają ułatwić najmłodszym przyswajanie

i zapamiętywanie nowych treści. Ponadto, aby wykorzystać poznaną wiedzę w praktyce, znajduje się tam, aż 20 smakowitych przepisów na zamienniki tradycyjnych i niezdrowych słodyczy, słonych przekąsek czy fast-foodów (np. batony, ptasie mleczko, ciastka, lody, chipsy, orzeszki, paluszki, burgera, pizzę)! Książka zachęca dzieci do rodzinnego przygotowania posiłków, co jest doskonałym pomysłem na wspólne spędzanie wolnego czasu z rodzicem, jednocześnie pomaga rozwijać jego kompetencje. Ta pozycja idealnie wpisuje się w przystępną profilaktykę zdrowia. Po spotkaniu będzie możliwy zakup książki.

Zapraszamy serdecznie!

Zapisy u bibliotekarki, tel. 533-343-497