Woskowijki- warsztaty ekologiczne dla dzieci w Bibliotece

22 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach odbyły się warsztaty ekologiczne, w ramach projektu: "Juta, bawełna, własne wyroby, poprawmy klimat dla świata wygody!". Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami wykonały pod czujnym okiem instruktorki, Anny Smugały  ekologiczne opakowania do żywności, tzw. „woskowijki”,  które wykonane zostały z kawałków bawełnianej  tkaniny i naturalnego wosku pszczelego. Dzieci dowiedziały się, że woskowijki można używać wielokrotnie, dzięki czemu ograniczamy zużywanie plastiku. Zadanie okazało się dosyć trudne do wykonania ale satysfakcja z końcowego efektu była ogromna!

Projekt „Juta, bawełna, własne wyroby, poprawmy klimat dla świata wygody!” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (www.wfos.gdans.pl)