Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek, świętujemy!

Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach zaprasza do obchodów Tygodnia Bibliotek i aktywnego uczestnictwa w tym święcie. Razem z paniami z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz czytelnikami biblioteki przygotowaliśmy podcast pod nazwą „Poezja znajdzie Cię wszędzie, w Bibliotece, Necie, Komunikacji miejskiej”. Tytuł trochę przewrotny do hasła promującego Tydzień Bibliotek, które brzmi „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Tym razem wychodzimy na zewnątrz z prezentacją podcastu, nagranego przez Romana Piekarskiego - instruktora, akustyka z Wiejskiego Domu Kultury w Silnie. Premiera podcastu zaplanowana jest na 8 maja na naszej stronie www.gokchojnice.pl/biblioteka/aktualności. Usłyszycie w nim Państwo utwory znanych poetów polskich: Cypriana Kamila Norwida oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którzy są patronami literackimi roku 2021. Ponadto na 10 maja zaplanowaliśmy spacer nordic walking z członkami Dyskusyjnego Klubu Książki. Od 11-13 maja zapraszamy do skorzystania z czytelni na świeżym powietrzu przed Biblioteką, a w dniach 10- 14 maja każdy, kto odwiedzi bibliotekę będzie mógł wziąć udział w loterii upominkowej.

W Podcascie wystąpili:

Salomea Schulz, Teresa Gliniecka, Piotr Domozych, Halina Ilkowska, Jędrzej Ilkowski, Alina Czuba

Maria Zańko, Maria Greszler.

Serdecznie dziękuję za udział i za zaangażowanie!

Wszystkie przedsięwzięcia odbędą się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Zapraszamy do udziału!