Książki a ekologia? To da się połączyć!

Książki a ekologia? To da się połączyć!

Przed nami III edycja projektu edukacyjnego pod nazwą "Szanujmy zdrowie sąsiadów, nie palmy w piecach odpadów" realizowana w placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. W tym roku, w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, akcja przybrała inną formę niż dotychczas. Wiele działań zostało przeniesionych do sieci (artykuły na stronie, zadania dla internautów itp.), lecz także możecie zauważyć informacje o tym projekcie w przestrzeni publicznej naszej Gminy – plakaty, ulotki, banery.

Wszystkie działania mają za zadanie podnieść świadomość mieszkańców, czym tak naprawdę spalanie śmieci w naszych domowych piecach skutkuje. W związku z tym Biblioteka przygotowuje dla Was małą niespodziankę, którą opublikujemy na naszej stronie 14.11 ;)

A w oczekiwaniu na nią, zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem książek „Dbajmy o środowisko!” przygotowanym dla Was [https://m6085.lib.mol.pl/collection/247867]. Na liście znajdziecie publikacje dla starszych i młodszych, które wprowadzą Was w temat ekologii, a także pomogą zgłębić konkretne tematy.

Najmłodsi mogą poczytać historie Kici Koci czy Basi o segregacji śmieci, zaś starsi sięgną może po „Mądrość i cuda świata rośliny” Jane Goodall - mamy szympansów.

Zachęcamy do lektury!

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry