Warsztaty zielarskie dla seniorów z gminy Chojnice

Warsztaty zielarskie dla seniorów z gminy Chojnice

Seniorzy z gminy Chojnice mają okazję uczestniczyć w ciekawym projekcie organizowanym i koordynowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice Akolada. Projekt nosi nazwę „Ziółka i rutki na wszelakie smutki”. Od czerwca b.r. stu seniorów z dziesięciu miejscowości zaczęło wyjeżdżać do Zaborskiego Parku Krajobrazowego na zajęcia z zakresu zielarstwa. Zajęcia te prowadzą pracownicy parku. Potrwają one do końca lipca. Również od czerwca tego roku Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach udostępnia pomieszczenia w swoich placówkach kulturalnych, w których odbywają się dwudniowe warsztaty zielarskie dla seniorów prowadzone przez specjalistów z tej dziedziny. Na warsztatach seniorzy uczą się rozpoznawać poszczególne zioła oraz zapoznają się z możliwościami ich wykorzystywania m.in. w kuchni, medycynie, kosmetyce.

Projekt realizowany będzie do 31 grudnia 2020r. Beneficjenci wyjadą też do Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie będą mogli zwiedzić piękny Ogród Botaniczny w Zgorzałem.

Przedsięwzięcie to przeznaczone jest dla seniorów, napisane i realizowane z myślą o ich aktywizacji i wpisuje się w ogólnoświatową tendencję udostępniania różnorodnych form aktywności właśnie ludziom w starszym wieku.

Projekt dofinansowany ze środków MRPiPS w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Zapisz siędo naszego newslettera!

Do góry